Date
Category
Dla fundacji i organizacji, Festiwale i koncerty, Pikniki i imprezy plenerowe
About This Project

GREEN DREAM festival to nasz autorski, ekologiczny festiwal kulturalny z mocnym akcentem muzycznym, który powstał z miłości i troski o naszą planetę oraz wszelkie istoty na niej żyjące.
 Premiera festiwalu odbyła się 10 września na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej przy Białej Fabryce Geyera.

Podczas festiwalu prowadziliśmy rozmowy, wykłady, warsztaty z dziedzin bliskich naszym sercom: podróży, muzyki, sztuki, sportu i kulinariów. Te różne dziedziny, wraz z naszymi gośćmi połączyliśmy wspólnym mianownikiem w postaci szacunku do Matki Natury.

Wśród wystawców oprócz wegańskiej strefy cateringowej znalazły się firmy oferujące produkty tworzone z poszanowaniem natury i cruelty free i vegan, w tym m. in. naturalne, wegańskie kosmetyki.

Podczas Green Dream festival 2017 rozmawialiśmy z podróżującą aktorką Zosią Zborowską, m. in. o miłości do zwierząt i przyrody, wegetarianizmie i jej wolontariacie, z Anną M. Piaseczną z Free Mind of Child o empatii i relacji ze zwierzętami oraz wpływie tych czynników na rozwój dzieci. Franciscus Van de Logt zabrał nas w podróż do malowniczej Lanckorony – polskiego miasteczka aniołów.

Zorganizowaliśmy również warsztaty jogi i warsztaty fotografii przyrodniczej, a finał festiwalu odbył się na główniej scenie na Dziedzińcu Białej Fabryki. Na deskach stanęli Rysiek BazarnikGDP SQuAD, czyli Grupa Dobrych Przyjaciół emanujący wyłącznie pozytywną energią w rytmach reggae, funky, ska i rock’a.

Dzięki festiwalowiczom zebraliśmy środki na ocieplany domek dla dwóch uroczych psiaków, który stanął w Schronisku w Korabiewicach Fundacji Viva!

Wypatrujcie kolejnych edycji!